Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
Kurs Przedmałżeński

KURS PRZEPIS NA MIŁOŚĆ PROWADZONY JEST W FORMIE NADZWYCZAJNEJ. Dla narzeczonych, którzy z uzasadnionych powodów – takich jak: zamieszkiwanie poza granicami kraju lub w różnych miastach, specyficzny rodzaj pracy – nie mogą uczestniczyć w formie zwyczajnej katechizacji przedślubnej, przewidziano przygotowanie w formie nadzwyczajnej - ZASADY PRZYGOTOWANIA DO SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA W ARCHIDIECEZJI WARSZAWSKIEJ.

EDYCJA I/2019: 23 II (sobota), 3 III (niedziela), 9 III (sobota) - BRAK MIEJSC

MAPA KURSÓW PRZEDMAŁŻEŃSKICH W ARCHIDIECEZJI WARSZAWSKIEJ 

UWAGA: Pomimo najszczerszych chęci nie jesteśmy w stanie (ze względów logistycznych) przyjąć na dany kurs więcej osób niż umożliwiają to zapisy. Jeśli w linku "zapisz się" nie widnieje już przycisk "Rezerwuj" oznacza to, że limit miejsc został wyczerpany. Czasami dzieje się to w ciągu kilku minut od otwarcia zapisów.

INFORMACJE O KURSIE

Ten kurs to nie tylko możliwość zdobycia wiedzy na temat sakramentu małżeństwa oraz zaświadczenia o przygotowaniu do ślubu, ale także możliwość na zatrzymanie się i podjęcie głębszej refleksji nad tym, czym jest miłość małżeńska, jakie jest powołanie małżeństwa i jakie miejsce w nim odgrywa wiara. To także szczególny czas do przyjrzenia się sobie samemu i drugiej osobie. Uczestnicy dowiedzą się także więcej na temat komunikacji oraz pielęgnowania miłości. Kurs ma formę nie tylko wykładową, ale także warsztatową. Każda para ma okazję do wspólnego omówienia przedstawianych treści, wykonania przeróżnych zadań i doskonalenia sztuki dialogu. Uczestnicy mają okazję do podjęcia wielu tematów ważnych dla ich małżeństwa.

Pomiędzy dwoma spotkaniami narzeczeni otrzymują zadania domowe, które mają pomóc we wspólnym przygotowaniu do małżeństwa i jeszcze bardziej ożywić ich miłość. Kurs nie obejmuje spotkań poradni przedmałżeńskiej. Spotkania w poradni przedmałżeńskiej zagwarantowane dla uczestników kursu po odbyciu kursu. 

Kurs w formie nadzwyczajnej składa się z:

dwie soboty i jedna niedziela (9:00-17:00)
Parafia Zesłania Ducha Świętego - ul. Broniewskiego 44, Warszawa

Całkowita ofiara za kurs 240 zł za parę.

Jak zapisać się na kurs?

1. Należy wypełnić formularz na stronie (jeden na parę). Formularz pojawia się wtedy, kiedy ruszają zapisy na kurs - czyli mniej więcej miesiąc przed rozpoczęciem kursu. Link do formularz znajduje się wtedy na stronie głównej.

2. Aby potwierdzić rejestrację należy wpłacić zaliczkę (30 zł za parę) - nr konta zostanie wysłany mailem w przeciągu 3 dni od rejestracji.
UWAGA: Nieobecność na kursie oznacza, że zaliczka przepada! Nie ma możliwość zaliczenia jej na poczet kolejnego terminu, nie ma również pierwszeństwa przy zapisach na kolejny termin.
 
3. Odesłać potwierdzenie przelewu na adres: kurs@przepisnamilosc.pl 

Kurs prowadzą: ks. Piotr Paweł Łapa, Katarzyna i Mariusz Marcinkowscy

ks. Radosław Wasiński - pracuje przy parafii Zesłania Ducha Świętego w Warszawie

Katarzyna Marcinkowska - z wykształcenia filozof, w trakcie szkolenia z poradnictwa psychologiccznego. Szczęśliwa żona i mama. Zajmuje się teologią ciała, nowym feminizmem i zagadnieniami dialogu i spotkania na różnych płaszczyznach. Autorka projektu "Serce kobiety" (www.sercekobiety.pl) i "uBOGAcONA" (www.ubogacona.pl). Nauczycielka naturalnych metod rozpoznawania płodności wg dra J. Roetzera. Wraz z mężem prowadzi konferencje i warsztaty na tematy dotyczące miłości, seksualności i relacji damsko-męskich. Prowadzi także warsztaty, spotkania i rekolekcje dla kobiet.

Mariusz Marcinkowski - teolog, szczęśliwy mąż Kasi, ojciec dwóch synów. Lider Główny męskiej wspólnoty Droga Odważnych (www.odwazni.pl). Prowadzi kursy przedmałżeńskie "Przepis na Miłość!", warsztaty i spotkania dla par oraz rekolekcje i konferencje dla mężczyzn. Trener rozwoju osobistego. Jest autorem licznych artykułów oraz audycji radiowych poświęconych tematyce męskości i przygotowania do małżeństwa. Nauczyciel naturalnych metod rozpoznawania płodności wg dra J. Roetzera.
 

 

Wszystkie kursy są prowadzone za zgodą Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Warszawskiej.

„Nie żyje się, nie kocha, nie umiera na próbę” Jan Paweł II